Home Aktualności Juniorzy Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Drukuj

Budowlani Lublin byli gospodarzami finałów XVII Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. Nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze i zdobyli drugi w historii klubu medal juniorski w olimpijskiej odmianie rugby.

Lublinianie rozpoczęli od bardzo trudnego meczu z jednym z faworytów turnieju – Juvenią Kraków. Do przerwy prowadzili rywale 14:5. Budowlani wyszli na prowadzenie 17:14 na minutę przed końcem spotkania. Wydawało się, że zwycięstwo mamy już pewne, ale na 40 sekund przed końcem zespół z Krakowa zdobył przyłożenie, podwyższył je i ponownie objął prowadzenie 21:17. W ostatniej akcji meczu nasza drużyna przeprowadziła skuteczny kontratak zdobywając decydujące przyłożenie i ostatecznie wygrała 22:21.

W drugim spotkaniu pewnie pokonali Ogniwo Sopot 26:12. W półfinale ulegli KS Budowlanym Łódź 19:10.

W meczu o brązowy medal nasi juniorzy ponownie spotkali się z Juvenią Kraków. Tym razem już w pierwszej połowie wyszli na wysokie prowadzenie (21:0). Ambitny rywal próbował dogonić wynik w drugiej części, ale brązowe medale zawisły na piersiach naszych zawodników, po zwycięstwie 21:12.