Home Aktualności czerwiec 2017 Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Drukuj

 

  

Budowlani Lublin byli gospodarzami finałów XVII Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. Nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze i zdobyli drugi w historii klubu medal juniorski w olimpijskiej odmianie rugby.

Lublinianie rozpoczęli od bardzo trudnego meczu z jednym z faworytów turnieju – Juvenią Kraków. Do przerwy prowadzili rywale 14:5. Budowlani wyszli na prowadzenie 17:14 na minutę przed końcem spotkania. Wydawało się, że zwycięstwo mamy już pewne, ale na 40 sekund przed końcem zespół z Krakowa zdobył przyłożenie, podwyższył je i ponownie objął prowadzenie 21:17. W ostatniej akcji meczu nasza drużyna przeprowadziła skuteczny kontratak zdobywając decydujące przyłożenie i ostatecznie wygrała 22:21.

W drugim spotkaniu pewnie pokonali Ogniwo Sopot 26:12. W półfinale ulegli KS Budowlanym Łódź 19:10.

W meczu o brązowy medal nasi juniorzy ponownie spotkali się z Juvenią Kraków. Tym razem już w pierwszej połowie wyszli na wysokie prowadzenie (21:0). Ambitny rywal próbował dogonić wynik w drugiej części, ale brązowe medale zawisły na piersiach naszych zawodników, po zwycięstwie 21:12.

Skład:
Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak, Łukasz Mańko-Musiał, Konrad Posłajko, Oskar Rudziński, Michał Musur, Mikołaj Talarowski, Maciej Borówka, Damian Mazuś, Bartłomiej Daszczyk, Kacper Wiśniewski, Rafał Ilczak.
Trener: Jacek Zalejarz.

Klasyfikacja końcowa

1. Orkan Sochaczew
2. KS Budowlani Łódź
3. Budowlani Lublin
4. Juvenia Kraków
5. Ogniwo Sopot
6. Arka Gdynia
7. Posnania Poznań

 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Następny mecz

Ekstraliga
wiosna 2018

24.06.2018
niedziela, godz. 13.00

Budowlani Lublin
- Ogniwo Sopot

Gramy u siebie
na boisku klubowym
ul. Krasińskiego 11


Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj135
Wczoraj150
W tym tygodniu285
W tym miesiącu3672
Łącznie1680509